Aktualności

Zaproszenie na konferencjeZaproszenie na międzynarodową konferencję 25-26 września
Bardziej zielone rolnictwo dla zrównoważonego Bałtyku

pdfProgram_konferencji.pdf
pdfZaproszenie_na_konferencję.pdf

MriWNowy pakiet technologii do zaprawiania nasion zapewni większe plony LumiGEN™ Technologies od Corteva Agriscience™ ma pomóc rolnikom zwiększyć rentowność

Genewa, Szwajcaria, 20 sierpnia 2019 r. – Dzięki nowej rodzinie produktów do zaprawiania nasion, rolnicy mogą lepiej dostosowywać się do zmieniających się warunków prowadzenia działalności rolniczej, wynikających np. ze zmian klimatu czy związanych z coraz trudniejszymi do zwalczania szkodnikami.

Czytaj więcej...

zniwa2019Zaawansowanie żniw w Polsce jest ogromnie zróżnicowane od zakończonych do 50% zebranych upraw.
Jakie są plony? Czy potwierdzają się wstępne prognozy z debaty 4 lipca?

Czytaj więcej...

suszaStraty w rolnictwie spowodowane tegoroczną suszą są obecnie szacowane w 1586 gminach. Suszą jest dotkniętych ok. 175 tys. gospodarstw na obszarze 2,5 mln ha.

Czytaj więcej...

suszaW imieniu Krajowej Federacji Producentów Zbóż, jak również po wielu konsultacjach z rolnikami Prezes Rafał Mładanowicz wystosował pismo w.s suszy skierowane do Ministerstwa Rolnictwa .
W załączeniu skan z treścią wniosku.
pdfpismo w.s. suszy

WyboryApel ministra rolnictwa i rozwoju wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego „W niedzielę 28 lipca od godziny 8:00 do 18:00 odbędą się wybory do samorządu rolniczego.
Wszyscy rolnicy, ja również, jesteśmy członkami naszego samorządu zawodowego, czyli izb rolniczych. Mamy nie tylko prawo, lecz także obowiązek w tych wyborach wziąć udział.
Od tego jacy przedstawiciele zostaną wybrani, czy będą to ludzie posiadający wiedzę i umiejący reprezentować rolników, będzie zależało jakich kompetencji izby mogą się spodziewać od rządu.
Nie mogę nakładać na izby rolnicze zadań, których one nie udźwigną. Zaproponowałem Krajowej Radzie Izb Rolniczych, że izby będą otrzymywać takie zadania, które będą chciały przyjąć i które będą w stanie realizować z korzyścią dla rolników i polityki rolnej kraju oraz Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej.

Kontakt

ul. Szkolna 2/4 lok 418

667 958 199

biuro@kfpz.pl